Porost włosów

wlos

Piękne, mocne i gęste włosy są naszą wizytówką. Nie każdego z nas jednak natura obdarzyła gęstymi włosami. Niektórzy mają szczęście i nie muszą nic robić by cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami. Inni całe życie walczą o piękne włosy i brak ich nadmiernego wypadania. Co robić jednak gdy każde ich mycie, czesanie, dotykanie powoduje utratę sporej ilości włosów, które niechętnie i wolno odrastają, a natura niestety nie dała nam gęstych włosów? Z nadmiernym wypadaniem zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety zadając sobie nieustannie pytanie: co na porost włosów?

Istnieje wiele sposobów by nasze krótkie i rzadkie włosy szybciej rosły.

Możemy stosować domowe sposoby, wspomagać się dietą, ale i zasięgnąć specjalistycznych preparatów. W sklepach dostępnych jest wiele szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie do tego celu. Niektórzy polecają masaże głowy. Masaż może spowodować jej lepsze ukrwienie, co w rezultacie pomaga w transporcie minerałów do włosa, który szybciej rośnie. Nie zaszkodzi więc podczas mycia włosów dokładnie masować skórę głowy. W naszej diecie nie powinno zabraknąć orzechów, ryb, jajek. Powinna być jak najbardziej odżywcza i bogata w witaminy i minerały, które pozwolą wzmocnić włosy. Na pewno nie powinniśmy na tym etapie stosować diet odchudzających, które często mogą wzmagać wypadanie włosów. Popularnym domowym sposobem jest picie drożdży. Nie każdemu jednak może pasować ich smak, a po co się męczyć i pić na siłę, gdy możemy sięgnąć po łatwiejsze rozwiązanie.

Są one niezwykle skutecznym sposobem i coraz więcej osób decyduje się na taką terapię. Tabletki odbudują zniszczone włosy, wzmocnią korzeń włosa, sprawią że przestaną wypadać i będą szybciej rosły. Wiele takich środków wzmacnia włosy, które mamy na głowie oraz powoduje szybkie odrastanie nowych włosów, które utraciliśmy. Wybierając tabletki na porost włosów sięgajmy po te, które zawierają naturalne składniki. Wiele preparatów wzbogacanych jest dodatkowo w minerały i witaminy. Efekty takiej kuracji powinniśmy zobaczyć już po kilku tygodniach. Większość osób stosujących tabletki chwali wygodę takiej kuracji oraz zauważalne efekty. W najgorszym przypadku, gdy nic nie chce nam pomóc możemy udać się na specjalne zabiegi zagęszczania lub przedłużania włosów.

Warto jednak wcześniej wypróbować prostsze i naturalniejsze sposoby.

Tabletki na porost włosów, olejowanie włosów, masaże przy ich myciu, zdrowa dieta, odpowiedni szampon może pomóc. Pamiętajmy, że nasze włosy nie urosną już po kilku dniach stosowania wszystkich metod i polecanych preparatów. Musimy uzbroić się w cierpliwość i powoli obserwować efekty, które naprawdę mogą nas zaskoczyć.

Zajrzyjcie też na inne artykuły np. o odchudzaniu.